Filter
Tarbijarühm
Kaubamärk
Raami suurus
Hinnavahemik

Lugemisprillid

Pluss-klaasidega lugemisprillid on lahenduseks vanusega kaasneva lähedale nägemise languse korral. Avasta meie stiilne valik.

Kes peaks kandma lugemisprille?

Suurem osa inimesi märkab juba 40ndates ja 50ndates eluaastates, et lähedal asuvad objektid, eriti peenike kiri, ei ole silmale sama teravad kui varem. Sellises olukorras on lahenduseks enamasti lugemisprillid. Kuna lähedale nägemise langus juhtub peaaegu kõikidega ning selleks ei pruugi sugugi vana olla, siis ei ole selles midagi imelikku ega veel vähem häbenemisväärset.

Kvaliteetsed ja stiilsed prillid lugemiseks ja arvutiga töötamiseks aitavad vältida silmade koormust ning sellest tulenevaid peavalusid.

Kas lugemisprillide tellimiseks on retsepti vaja?

Jah, lugemisprillide tellimiseks on vaja prilliretsepti, kus on täpselt kirjas mõlema silma tugevused ja vajadusel teised näitajad, et telliksid endale õiged prillid. Kui lugemisprillid on vale tugevusega, võivad need põhjustada peavalu, iiveldust ja silmi väsitada. Kui oled tundnud mõnd neist sümptomitest, siis külasta kindlasti spetsialisti ja soeta endale retseptipõhised lugemisprillid.

Prilliretsepti jaoks ei pea tingimata minema silmaarsti juurde, kuhu järjekorrad võivad olla pikad. Selle saab väljastada ka optometrist. Kui tunned, et lähedale nägemine on muutunud kehvemaks ent ei soovi prille kanda, saab optometrist määrata sulle alternatiivina ka multifokaalsed läätsed.

Mille poolest erinevad optikapoodides ja supermarketis müüdavad lugemisprillid?

Kuigi odavaid lugemisprille võib leida väga erinevates müügikohtades, soovitame vältida tooteid, mida spetsialistid ei ole üle kontrollinud ega heaks kiitnud. Nn. supermarketi-prillid on toodetud masstoodanguna ning nende kvaliteedis ja kirjeldusele vastavuses ei ole võimalik kindel olla.

Ka kvaliteetsed lugemisprillid võivad olla taskukohase hinnaga. Dr. Lensorist leiad lugemisprillid soodsamalt kui optikasalongidest ning võid samal ajal kindel olla, et need on nägemisekspertide poolt heaks kiidetud.

Mis vahe on lugemisprillidel ja sinise valguse prillidel?

Sinise valguse prillid ehk ekraaniprillid on üldiselt null-klaasiga ehk ilma nägemiskorrektsioonita ning aitavad blokeerida digiekraanidest kiirguvat sinist valgust. Sinise valguse filtri saab lisada aga igat tüüpi prillidele, ka eritellimusel lugemisprillidele.

Järjest populaarsemad on sellised arvutiprillid, millel on progressiivne klaas kerge plussiga klaasi allosas, et muuta ekraanide kasutamise kogemus veelgi paremaks. Kui kannad lähedale vaatamise prille suurema osa päevast, näiteks arvutiga töötades või telerit vaadates, soovitame valida personaalsetele vajadusele vastavad ja meelepäraste stiilsete raamidega prillid. Selleks alusta valimisega prilliraamide kategooriast.

Mida teha, kui e-poest tellitud lugemisprillid mulle ei sobi?

Esiteks hangi kindlasti optometristilt prilliretsept, et telliksid õigete tugevustega ja endale sobivad prillid. Oleme kokku pannud ka juhise prillisuuruse valimiseks. Juhul kui tegemist on sinu esimeste prillidega, arvesta paari päeva harjumisajaga.

Kui aga juhtub, et tellitud prillid siiski ei sobi, saad need tagastada tasuta 30 päeva jooksul. Tagastatav kaup peab olema kasutamata ja samaväärses seisundis kui kättesaamisel.

 

Kui sul on küsimusi lugemisprillide või prillide tellimise kohta, saada meile e-kiri aadressil info@lensor.ee ning leiame koos lahenduse!